پارافریز (Paraphrase) به معنای بازنویسی مقاله یا متن، تشریح و تفسیر آن به زبان دیگر با همان مفهوم قبلی می باشد. به عبارت دیگر، بیان دوباره یک متن را پارافریز گویند. معمولا در نگارش متون و مقالات مهم به زبان دیگر مانند انگلیسی، هم پوشانی و تشابه متنی به صورت غیر عمدی رخ می دهد که منجر به سرقت ادبی یا plagiarism می شود. پارافریز متون انگلیسی و بازنویسی آن اقدام موثری است که نویسندگان برای رفع سرقت ادبی از آن استفاده می کنند.
خلاصه نویسی، بازنویسی و نقل قول مستقیم از مرسوم ترین تکنیک هایی است که برای ارجاع به اثر دیگران در متن خود استفاده می کنیم. با انجام درست تکنیک پارافریز و بازنویسی می توان تا حد بسیاری سرقت علمی را رفع و برطرف نمود.
یکی از روش های پارافریز و بازنویسی متون، مطالعه کامل، درک ایده و فکر اصلی و سپس بیان آن به زبان دیگر می باشد.
 اگر نویسنده دقت و مهارت نگارشی بالایی نداشته باشد ممکن است بدون این که متوجه شود دچار سرقت علمی گردد. چنانچه در متن از اثر شخص دیگری استفاده گردد باید استناددهی به درستی انجام شود. اما در برخی موارد حتی اگر رفرنس و منبع به درستی وارد شده باشد ممکن است انتشارات این مورد را مصداق سرقت ادبی بدانند و مقاله را رد یا ریجکت کنند.
حتی افرادی که کاملا به زبان انگلیسی و نگارش مقالات لاتین مسلط هستند ممکن است اشتباها به این امر دچار شوند. بنابراین پیشنهاد ما ابتدا استفاده از سایت ها و نرم افزار های مخصوص برای بررسی سرقت ادبی مقاله و فهمیدن مقدار و میزان تشابه متنی است و سپس انجام پارافریز مقاله با روش ها و و تکنیک های حرفه ای.
تفاوتی ندارد که نویسنده چقدر به زبان انگلیسی مسلط است و در نگارش متون و مقالات تخصص و تجربه دارد. دچار شدن به سرقت ادبی خواسته یا ناخواسته ممکن است رخ دهد و عواقب ناخوشایندی برای نویسنده به بار آورد.
اگر مقاله به درستی نگارش و بازنویسی نشده باشد منجر به رد شدن مقاله، خدشه دار شدن اعتبار علمی و حتی در شرایطی مجازات نویسنده خواهد شد.

 

۳ ویژگی یک پارافریز انگلیسی خوب عبارت است از :
1-تغییر ساختار گرامری و دستور زبانی جملات (مانند ساختار معلوم و مجهول)
2-استفاده از کلمات و عبارات مترادف و هم معنی
3-تغییر در شکل واژگان و عبارات برای انتقال موثر معنا و مفهوم (مانند اسم ، فعل ، قید و …)

 

مراحل انجام پارافریز در پاب ما چگونه است؟
متن و مقاله شما پس از تشخیص سرقت علمی، توسط ویراستار متخصص که در زمینه تخصصی شما تحصیلات دارد ویراستاری و بازنویسی می گردد. ویراستار هم رشته شما، ابتدا متن را کامل و دقیق مطالعه کرده و بدون دخل و تصرف تمامی قسمت های تکراری را بازنویسی و به زبانی دیگر نگارش می کند.سپس با درخواست شما این متن توسط فرد دیگری بازخوانی می شود تا بدنه متن یک دست گردد و معنا و مفهوم بدون تلخیص منتقل یابد.تمامی فرایند های فوق با نظارت کامل تیم ارزیابی کیفی صورت می پذیرد و در نهایت یک فایل بدون ایراد و خوانا به همراه یک فایل وُرد ((Word  تحت عنوان Track Change  برای شما ارسال می گردد. تمامی تغییراتی که توسط ویراستار لحاظ شده در این فایل قابل مشاهده است. مطالعه این فایل به شما کمک می کند تا در آینده از تکرار ایرادات و اشتباهات خود بپرهیزید.

خدمات پارافریز با ضمانت واقعی و رفع تضمینی سرقت ادبی

تمامی خدمات ارائه شده ما در زمینه پارافریز تخصصی متون و مقالات، شامل پشتیبانی و ضمانت ویژه تا اعلام نظر مراجع علمی هستند.پذیرش و اکسپت مقاله معمولا زمان زیادی طول می کشد و در این مدت مجلات علمی و پژوهشی ممکن است چندین بار مقاله را جهت بازبینی و ویرایش مجدد به نویسنده ارجاع دهد. بنابراین تا زمان اعلام نظر مراجع و پذیرش قطعی، کلیه اصلاحات نگارشی و ویرایشی که مد نظر ژورنال است به صورت رایگان توسط ما روی متن اعمال می گردد.
 

حریم خصوصی و امنیت مقالات و اطلاعات
ما در پاب ما  زمان زیادی را صرف می کنیم تا با توسعه و آموزش تیم خود شما را به اهداف خود نزدیک سازیم. ما همچنین موظفیم تا از اطلاعات شما، اعم از اطلاعات و اسرار پژوهشی، حقوقی، تجاری، مشخصات شخصی، فایل ها و… حفاظت و حراست نماییم. تمام ویراستاران، مترجمان و ارزیابان نیز ملزم به رعایت این مهم بوده و به شما اطمینان خواهیم داد که هیچ گونه سو استفاده از اطلاعات فوق صورت نمی پذیرد و در اختیار شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.